Qeveria.Eu logo
HOME PAGE | FORUMI | DOWNLOADS | ACCOUNT | CHAT| VIDEO | KAMASUTRA | VAJZAT VIRTUALE | MUZIKE SHQIP | POEZI
Menu
» Home
» Komuniteti
» Zbavitje
» Sherbime
» Shkarkime
» Statistikat
Qeveria.eu Keshillon
Barsaleta
Advanced Downloads
Total Files: 109
Total Categories: 16
Total Downloads: 237827


 Newest Files 
 1: iShuffle, Mp3 ne Ipod pa Itunes (1007)
[Added on: 28-Jul-2009]

 2: TeamViewer Desktop Sharing (589)
[Added on: 14-Mar-2009]

 3: Desktops v1.0 (846)
[Added on: 23-Aug-2008]

 4: Bleona do Seks me majmunin! (8133)
[Added on: 07-Jun-2008]

 5: ShutDown 1.2 (743)
[Added on: 02-May-2008]

 6: AutoClick (686)
[Added on: 02-May-2008]

 7: Gmail Drive (741)
[Added on: 06-Dec-2007]

 8: Enver Hoxha "Me Stalinin " (1132)
[Added on: 30-Aug-2007]

 9: Libri "KUR U HODHËN THEMELET Ea SHQIPËRISË SË RE" Enver Hoxha (689)
[Added on: 30-Aug-2007]

 10: Libri "KUR LINDI PARTIA" Enver Hoxha (757)
[Added on: 30-Aug-2007]


 Last Updated 

 Most Downloaded 
 1: Video e Inis Gjonit
[Downloaded: 66110 Times]

 2: Video e Petro Ninit
[Downloaded: 23002 Times]

 3: Video e Petro Ninit
[Downloaded: 12918 Times]

 4: Video Skandal "Torturohet nga Shoqet"
[Downloaded: 11308 Times]

 5: Bleona do Seks me majmunin!
[Downloaded: 8133 Times]

 6: FJALOR ANGLISHT - SHQIP per celular
[Downloaded: 8045 Times]

 7: Mail bomb
[Downloaded: 6026 Times]

 8: ”Fjalori i gjuhës së sotme shqipes”(1980)
[Downloaded: 4639 Times]

 9: Loje kundra mėrzisė
[Downloaded: 4215 Times]

 10: PhotoSpy! 1.5.0
[Downloaded: 3738 Times]Downloads


Video & Filma Shqiptare
SHIKO Big Brother 3 LIVE


Video Seksi me celular

Filma Shqiptare
Gjeneral Gramafoni
Kapedani
Arixhiu
Beni Ecen Vete
Udha e Shkronjave
Tela Per Violine
Pallati 176 pjesa 1
Pallati 176 pjesa 2
14 Vjeē Dhender
Skenderbeu
Shtigje e Luftes
Flaka e Maleve
Martesa e Bariut
Ishte Koha Per Dashuri
Mahmutovit dhe Rexhepovit
Nentori i Dyte
1 Milion Euro
SOUTH PARK 1
SOUTH PARK 2
Uka I Bjeshkeve te Nemura
Historia e Uēk (KLA)
Mars i Mallkuar 1997
Site MiqEnverhoxha.blogspot.com
Tag This

facebook it tag on del.icio.us digg this furl it reddit this search technorati Save to YahooMyWeb
Salla e Lojrave


Latest High Score set by
R-FR
with 25634 on Rocket Mx
--------
The Top Players

1 - Gerone
Number Of Wins : 11

2 - R-FR
Number Of Wins : 6

3 - vlonjati
Number Of Wins : 6

4 - sistemet
Number Of Wins : 2

5 - vl_girl
Number Of Wins : 2

6 - era13
Number Of Wins : 1

7 - kledio
Number Of Wins : 1

8 - Kler
Number Of Wins : 1

9 - reli
Number Of Wins : 1

10 - oliinter
Number Of Wins : 1

Tom Doshi, afera e pastrimit të parave
Politika Shqiptarereli Shkruan "Aktiviteti i pastrimit tė parave tė shtetasit Tom Doshi ka mbėrritur deri nė tokėn e kontinentit tė largėt australian, ku deputeti Doshi zotėron tre shtėpi dhe njė makinė. Duket qartė, se Doshi ka zgjedhur qėllimisht kontinentin e largėt pėr tė ushtruar veprimtarinė e tij tė pastrimit tė parave, sa mė larg kontrollit tė autoriteteve shqiptare.
Tom Doshi Shtetasi Doshi ka deklaruar disa kredi tregtare tė marra nė Australi, tė cilat siē shprehet ai i ka pėrdorur pėr blerjen e pasurive tė luajtshme dhe tė paluajtshme atje. Por, njėsia homologe australiane e Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Parandalimit tė Pastrimit tė Parave, AUSTRAC ka konfirmuar pasuritė e paluajtshme tė Doshit nė Australi, por nuk ka mundur tė gjejė asnjė shenjė tė burimit tė parave, me tė cilat janė blerė kėto pasuri, apo marrjen e ndonjė kredie nė ndonjė bankė tregtare australiane, siē pretendon Doshi nė deklaratėn e tij tė pasurisė. Sipas informacioneve qė jep AUSTRAC nuk ka asnjė shenjė qė tė konfirmojė se, Doshi ka marrė kredi tregtare nė Australi, gjė qė dėshmon se bėhet fjalė pėr njė pastrim tė pastėr parash.
Nėse agjencia e specializuar e njė shteti tė konsoliduar nuk arrin tė gjejė kreditė e pretenduara nga zoti Doshi nė njė nga bankat australiane, atėherė natyrshėm lindin dyshime tė forta se pasuritė e Doshit nė kontinentin e largėt kanė burime tė tjera nga ato tė pretenduara nga zotėruesi i tyre. Drejtoria e Pėrgjithshme pėr Parandalimin e Pastrimit tė Parave ka dyshime tė qenėsishme se pasuritė e Doshit nė Australi janė vėnė me para tė fituara nė mėnyrė ilegale nė Australi ose me transferta nga njė vend i tretė, Shqipėria apo ndonjė vend tjetėr. Nga analiza e informacionit tė ardhur nga Australia rezulton se shuma e parave tė hyra nė Australi me pėrfitues z. Tom Doshi nėpėrmjet pikave tė kalimit tė kufirit, transfertave bankare apo depozitimeve Cash nga z. Doshi apo persona tė tretė ėshtė 341 070 dollarė australianė.


Manovrat me kreditė pėr tė fshehur aktivitetet ilegale
Njė shkelje tjetėr ligjore vėrehet edhe nė vetėdeklarimin e zotit Doshi pėrsa u pėrket kredive tė huazuara nga Bankat Tregtare shqiptare, bankat e nivelit tė dytė. Kreditė e vetėdeklaruara nė ILDKP dhe kreditė e marra nė bankat e nivelit tė dytė kanė mospėrputhje tė dukshme. Nga analiza e informacioneve vėrehet, se nga shtetasi Tom Doshi nuk janė deklaruar disa kredi tė marra:
-Kredia e marrė nė Bankėn Tirana nė vitin 2001 nė shumėn prej 190 000 USD
-Kredia e marrė nė Bankėn Tirana nė vitin 2003 nė shumėn prej 25 000 000 lekė
-Linja e kredisė e marrė nė Bankėn Tirana nė vitin 2003 nė shumėn prej 200 000 Euro
-Linja tjetėr e kredisė qė ėshtė marrė nė Bankėn Tirana nė vitin 2003 nė shumėn 200 000 Euro dhe nė vitin 2005 kjo linjė kredie bėhet 500 000 Euro
-Dy kreditė e marra nė Bankėn Raiffeisen ku njėra ėshtė nė vlerėn 200 000 Euro dhe kredia tjetėr e marrė nė vitin 2005 nė shumėn 800 000 Euro
Totali i kredive tė deklaruara nė ILDKP ėshtė 2 353 280 euro dhe 225 564 USD dhe totali i detyrimit tė kredive ėshtė 2 431 290 euro dhe 378 00 USD. Ndėrsa totali i kredive tė marra nė bankat e nivelit tė dytė nga informacionet e marra nga vetė bankat ėshtė 3 155 186 euro dhe 1 415 564 USD, ndėrsa totali i detyrimeve tė kredive ėshtė 1 576 695 euro dhe 306 582 USD.
Shuma e kredive tė padeklaruara nė ILDKP ėshtė nė vlerėn 2 085 186 euro dhe 190 000 USD. Nė vetėdeklarimin e bėrė nė ILDKP, Doshi ka deklaruar si burim pėr blerjen e aksioneve tė shoqėrisė "Qumėshti Ajka", njė kredi prej 30 000 000 lekė tė marra nė Bankėn Tirana. Por, nga analiza e transaksioneve financiare pėr blerjen e shoqėrisė "Qumėshti Ajka" rezulton se, kjo kompani nuk ėshtė blerė vetėm me kredi, por edhe me para tė depozituara Cash nė numrin e llogarisė sė kompanisė blerėse (Aldosch).
Pėrse Doshi deklaroi 5.5 milionė dollarė pasuri mė shumė
Deputeti Tom Doshi tashmė ėshtė nėn njė hetim administrativ dhe ndaj tij pritet tė nisė hetimi penal pėr pastrim parash pas konkluziuonit se gjatė plotėsimit tė deklaratės sė pasurisė sė tij ai ka deklaruar rreth 5.5 milionė dollarė mė shumė se sa vlera reale e pasurive qė disponon.
Drejtoria e Pėrgjithshme e Parandalimit tė Pastrimit tė Parave i ka kėrkuar Prokurorisė sė Pėrgjithshme tė nisė njė hetim ndaj shtetasit Doshi pasi duket haptazi se ai ka konsumuar veprėn penale tė pastrimit tė parave. Duke iu referuar infomacioneve tė mbledhura nga bankat e nivelit tė dytė, Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve, Zyra Qendrore e Regjistrimit tė Pasurive tė Paluajtshme, Zyra e Regjistrit Tregtar, Inspektoriati i Lartė i Deklarimit dhe Kontrollit tė Pasurive, Drejtoria e Privatizimit nė Ministrinė e Financave si dhe nga Njėsia e Inteligjencės Financiare Australiane AUSTRAC rezulton se ka njė diferencė tė konsiderueshme ndėrmjet pasurive tė vetėdeklaruara dhe pasurive tė regjistruara. Sipas dokumentacionit pėrkatės rezulton se Doshi nuk ka deklaruar burimin e tė ardhurave tė siguruara pėr blerjen e pasurive qė ai zotėron, duke krijuar dyshime tė forta pėr pastrim parash. Nė pėrballjen e dokumentacionit rezulton se ka njė diferencė tė madhe tė vlerės sė pasurisė sė deklaruar dhe pasurisė qė ai zotėron sipas regjistrave publikė.
Shtetasi Doshi ka deklaruar pasuritė e tij me vlerė rreth 10.5 milionė dollarė duke e dyfishuar nė fakt vlerėn e pasurisė qė zotėron. Deklarimi i mbi 5 milionė dollarėve mė shumė nga ana e Doshit, sipas Drejtorisė sė Pėrgjithshme pėr Parandalimin e Pastrimit tė Parave, pėrbėn njė indicie tė fortė pėr fillimin e njė hetimi penal nga Prokuroria e Pėrgjithshme ndaj shtetasit nė fjalė pėr konsumimin e veprės penale tė pastrimit tė parave.

Shėnim: LEXO ME GJATE NE FORUM"
Dėrguar tė Sabato, 17 gennaio @ 11:19:31 CET nga jack
 
Related Websites

Links Tė Ngjashėm
· Tjetėr Politika Shqiptare
· Lajme nga jack


Artikulli mė i lexuar nė lidhje me Politika Shqiptare:
Foto nudo te Rames e Olldashit???

Voto Artkullin
Mesatarja: 0
Vota: 0

Ju lutem, ndalo njė sekondė dhe voto pėr kėtė artikull:

I Shkėlqyeshėm
Shumė i Mirė
I Mirė
Normal
Nuk bėn njė lek

Opcione

 Faqe e Stampueshme Faqe e Stampueshme

facebook it

tag on del.icio.us

digg this

furl it

reddit this

search technorati

Save to YahooMyWeb
Associated Topics

Censure

HOME PAGE | FORUMI | DOWNLOADS | ACCOUNT | CHAT| VIDEO | KAMASUTRA | VAJZAT VIRTUALE | TEMAT | KERKO

Ky Site ėshtė copyleft, madje inkurajojmė kopjimin e shkrimeve dhe pėrhapjen tyre duke cituar burimin. Komentet janė pronė e autorėve pėrkatės
2005 by aUREL mUCAJ