Qeveria.Eu logo
HOME PAGE | FORUMI | DOWNLOADS | ACCOUNT | CHAT| VIDEO | KAMASUTRA | VAJZAT VIRTUALE | MUZIKE SHQIP | POEZI
Menu
» Home
» Komuniteti
» Zbavitje
» Sherbime
» Shkarkime
» Statistikat
Qeveria.eu Keshillon
Barsaleta
Kulmi ne futboll?Te luash vetem dhe te marresh karton te kuq!
Advanced Downloads
Total Files: 109
Total Categories: 16
Total Downloads: 238284


 Newest Files 
 1: iShuffle, Mp3 ne Ipod pa Itunes (1011)
[Added on: 28-Jul-2009]

 2: TeamViewer Desktop Sharing (596)
[Added on: 14-Mar-2009]

 3: Desktops v1.0 (849)
[Added on: 23-Aug-2008]

 4: Bleona do Seks me majmunin! (8140)
[Added on: 07-Jun-2008]

 5: ShutDown 1.2 (745)
[Added on: 02-May-2008]

 6: AutoClick (690)
[Added on: 02-May-2008]

 7: Gmail Drive (745)
[Added on: 06-Dec-2007]

 8: Enver Hoxha "Me Stalinin " (1136)
[Added on: 30-Aug-2007]

 9: Libri "KUR U HODHËN THEMELET Ea SHQIPËRISË SË RE" Enver Hoxha (694)
[Added on: 30-Aug-2007]

 10: Libri "KUR LINDI PARTIA" Enver Hoxha (760)
[Added on: 30-Aug-2007]


 Last Updated 

 Most Downloaded 
 1: Video e Inis Gjonit
[Downloaded: 66121 Times]

 2: Video e Petro Ninit
[Downloaded: 23008 Times]

 3: Video e Petro Ninit
[Downloaded: 12925 Times]

 4: Video Skandal "Torturohet nga Shoqet"
[Downloaded: 11312 Times]

 5: Bleona do Seks me majmunin!
[Downloaded: 8140 Times]

 6: FJALOR ANGLISHT - SHQIP per celular
[Downloaded: 8054 Times]

 7: Mail bomb
[Downloaded: 6033 Times]

 8: ”Fjalori i gjuhës së sotme shqipes”(1980)
[Downloaded: 4645 Times]

 9: Loje kundra mėrzisė
[Downloaded: 4220 Times]

 10: PhotoSpy! 1.5.0
[Downloaded: 3742 Times]


->qEVERIA.eU & vLORA.iT<- aLTERNATIVA ||
Downloads


Video & Filma Shqiptare
SHIKO Big Brother 3 LIVE


Video Seksi me celular

Filma Shqiptare
Gjeneral Gramafoni
Kapedani
Arixhiu
Beni Ecen Vete
Udha e Shkronjave
Tela Per Violine
Pallati 176 pjesa 1
Pallati 176 pjesa 2
14 Vjeē Dhender
Skenderbeu
Shtigje e Luftes
Flaka e Maleve
Martesa e Bariut
Ishte Koha Per Dashuri
Mahmutovit dhe Rexhepovit
Nentori i Dyte
1 Milion Euro
SOUTH PARK 1
SOUTH PARK 2
Uka I Bjeshkeve te Nemura
Historia e Uēk (KLA)
Mars i Mallkuar 1997
Site MiqEnverhoxha.blogspot.com
Tag This

facebook it tag on del.icio.us digg this furl it reddit this search technorati Save to YahooMyWeb
Salla e Lojrave


Latest High Score set by
R-FR
with 25634 on Rocket Mx
--------
The Top Players

1 - Gerone
Number Of Wins : 11

2 - R-FR
Number Of Wins : 6

3 - vlonjati
Number Of Wins : 6

4 - sistemet
Number Of Wins : 2

5 - vl_girl
Number Of Wins : 2

6 - era13
Number Of Wins : 1

7 - kledio
Number Of Wins : 1

8 - Kler
Number Of Wins : 1

9 - reli
Number Of Wins : 1

10 - oliinter
Number Of Wins : 1

Qeveria.eu :: Shiko temėn - Gjoba nuk mjafton, duhet BURGU!!!

Qeveria.eu Indeksi i forumit

FAQ FAQKėrko KėrkoLista e Anėtarėve Lista e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve Grupet e Anėtarėve

 Profili Profili Identifikohu pėr tė parė mesazhet private Identifikohu pėr tė parė mesazhet private Identifikohu Identifikohu

Shiko temėn pasuese
Shiko temėn e mėparshme
Posto temė tė re Pėrgjigju temės Qeveria.eu Indeksi i forumit » Dizinformacion, pertej se vertetes zyrtare.
Autori Mesazh
reli
Site Admin
Site Admin


Anėtarėsuar: Mar 29, 2005
Mesazhe: 6086
Vendodhja: Itali

MesazhPostuar: Sun Jul 15, 2007 1:01 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

Gjoba nuk mjafton, duhet BURGU!!!

Sikur kjo gje te ndodhte ne ēdo vend te botes se civilizuar dikush sonte do duhej ta kalonte naten ne burg.
Al Kapone, mafjozi me i madhe i te gjitha kohrave dhe me shume vrasje mbi shpine gjithnje arrinte ti shpetonte Policise (drejtesise), por ne fund u arrestua per MosPagim Taksash.

Le te mos i besojme te gjitha thashethemet e droges dhe te vrasjeve,
por ketu kemi te bejme me Informalitet,
pra nje ndermarrje qe nuk paguan taksat, me te cilat mbahet shteti, pra spitalet, shkollat, policia etj...

E perseris ketu duhet burgu, sepse po te mos paguash taksat ne Amerike rrezikon deri ne 20 vjete burg dhe gjoba as qe zihet ne goje.

Nese TCH nuk eshte dakort me kete gjobe le te ndjeke (te pakten per nje here) rrugen Ligjore ti drejtohet gjykates,
Drejtesia do te thoje fjalen e saj duke konsideruar qe Krye Prokurori Sollaku ka qene nje nder ata qe per Saimirin ne Pogradec shkonte e bente fjalime neper mitingje.
Jo - TCH do te beje nje tjeter miting te henen, si ai qe beri para disa kohesh, megjithse keto ēeshtje nuk zgjidhen ne sheshe por ne sallat e gjykatave.

Kuptohet qe ne Miting do te kete plote Sahan Lepires nga "Shoqeria Civile", Opinioniste, ANAListe, grupe e kengetare lakuriq, deputete ne kerkimim te publicitetit, madje do te jete edhe Nikoll Lesi me dashnoren (cilen?).

Pra jemi ne vendin e ēudirave,
sepse ne ēdo vend te botes drejtusit e nje Ndermarrjeje do te mbuloheshin me turp per faktin qe ata nuk paguajne taksat duke vjedhur shtetin dhe popullin, ndersa ne Shqiperi flitet per Fjalen e Lire.

Po te mundgonte fjala e lire nuk do te ishin ne Miting!

Le te flasim mbi ngjarjen.
"Top Channel" ėshtė gjobitur rreth 14 milionė USD ( 1.3 miliardė lekė) pėr fshehje tė tė ardhurave nga reklamat dhe mosdeklarim tė pagave.

Nė kėtė gjobė tė marrė ndaj kėsaj kompanie, qė ėshtė nė vlerat mė tė mėdha qė kanė vendosur tatimet nė vend, rreth 7 milionė USD llogaritet detyrimi tatimor i nxjerrė nga ana e tatimeve dhe nė pjesėn tjetėr pėrfshihen gjobat dhe interesat.

Kontrollet tatimore kanė pėrfshirė vitet 2004, 2005 dhe 2006.
Sipas dokumenteve tė paraqitura pranė kompanisė "Top Channel" gjoba prej rreth 1.3 miliardė lekėsh ( 14 milionė USD) ėshtė e ndarė nė dy pjesė kryesore detyrimesh dhe penalizimesh.
Pjesa kryesore e gjobės dhe detyrimit pėrkatės qė shkon nė 1.2 miliardė lekė, sipas raportit tė tatimorėve, ėshtė bazuar nė njė raport tė Kėshillit Kombėtar tė Radios dhe Televizionit. Bazuar nė kėtė raport monitorimi tė medias gjatė vitit 2005, ėshtė marrė pėr bazė njė muaj i kėtij viti, ku janė matur edhe spotet e ndryshme tė dhėna nė kanalin "Top Channel".
Pasi ėshtė matur minutazhi i spoteve tė dhėna gjatė kėtij muaji tė vitit 2005, ai ėshtė llogaritur nė bazė tė ofertave promocionale qė "Top Channel" ka pėrdorur pėr klientėt e ndryshėm.

Pasi ėshtė llogaritur totali i minutazhit pėr muajin "pėrfaqėsues" tė tatimeve, janė gjetur edhe ēmimet pėr ēdo spot tė dhėnė nė kėtė televizion sipas orareve dhe kohės, ai muaj ėshtė pėrdorur pėr tė pėrcaktuar tė ardhurat totale tė kompanisė pėr 3 vjet (vitet 2004, 2005, 2006 ). Sipas llogaritjeve (tė ardhurat e muajit "pėrfaqėsues" * 36 muajt e tre viteve ) janė nxjerrė tė ardhurat e televizionit pėr 3 vjet, qė shkojnė nė total 20 milionė euro.

Veē detyrimit dhe gjobės tė vendosur mbi bazėn e fshehjes sė tė ardhurave nga spotet reklamuese, nė drejtim tė kanalit "Top Channel" rezulton edhe njė penalizim tjetėr, pėr pagat e vlerėsuara nė njė shumė prej 124 milionė lekėsh (1 milionė euro).

Por ne te veretet TCH i duhet te paguaje vetem 7 Milion Dollare.
Nga kjo shumė, rreth 1 milionė USD (15% e gjobės) do tė paguhen para se tė shkohet pėr ankimim nė gjykatė ndėrsa pjesa tjetėr, prej 6 milionė USD, mbetet pėr t' paguar nėse gjykata vendos qė Tatimet kanė tė drejtė.

_________________
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh MSN Messenger
reli
Site Admin
Site Admin


Anėtarėsuar: Mar 29, 2005
Mesazhe: 6086
Vendodhja: Itali

MesazhPostuar: Sun Jul 15, 2007 1:38 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

Picari: “Top Channel”, pėr 5 vjet, 1.3 miliardė lekė evazion fiskal

Nga Alketa Alia - Tema

Drejtoresha e Pėrgjithshme e Tatimeve, Gerta Picari, gjatė njė deklarate pėr shtyp ditėn e djeshme, tha se, nga kontrollet e ushtruara nga njėsitė e tatimpaguesve rezulton se, shoqėritė “Valtelina” (Lori Cafe), “Aris”, “Mėrkuri” (Ylli Cafe), “DigitAlb”, “Super Sport”, “Top Albania Radio”, “Top Record” , “Video Grafik Agjenci”, “Shqip”, “Top Channel” kanė njė kohė tė gjatė pa u kontrolluar, disa prej tyre 5 vjet, ndėrsa njė pjesė, qė nga fillimi i ushtrimit tė aktivitetit tė tyre.
Nga analiza e riskut ka rezultuar se pagesat e kryera pranė organeve tatimore kanė qenė minimale dhe nė pjesėn dėrrmuese tė rasteve kanė deklaruar aktivitetin (bilancin) e tyre me humbje, ndėrkohė qė kanė lidhje biznesin dhe transaksione nė shuma tė konsiderueshme me njėra-tjetrėn.

“Top Channel”

Nga kontrolli i ushtruar nė kėto kompani, tha drejtoresha Picari, rezulton se, “Top Channel” ėshtė njė kompani, tė cilės asnjėherė nuk i ėshtė ushtruar kontroll nga organet tatimore qė nga krijimi dhe fillimi i veprimtarisė sė saj. Nė kuadrin e ushtrimit tė detyrave funksionale dhe lajmėrimit pėr ushtrim kontrolli nė kėtė kompani, organet tatimore nuk kanė gjetur mirėkuptim dhe bashkėpunim me kėtė kompani. Pėrkundrazi, inspektorėt nuk janė lejuar tė futen as nė ambientet e shoqėrisė, nuk u janė vėnė nė dispozicion dokumentacionet e nevojshme dhe u ėshtė ushtruar presion psikologjik dhe mediatik.
Kėto pengesa, theksoi ajo, janė dokumentuar edhe nė procesverbalet e datės 02.04.2007; 05.04.2007; 06.04.2007; 10.04.2007. Pas kėsaj, nė zbatim tė nenit 53 tė ligjit 8560, datė 22.12.1999 "Pėr procedurat tatimore nė Republikėn e Shqipėrisė" i ndryshuar, me vendimin numėr 1588/5 datė 3.4.2007, kjo shoqėri ėshtė penalizuar nga dega e Tatimpaguesve tė Mėdhenj, pėr moslejimin e ushtrimit tė kontrollit.

Sipas kuadrit ligjor, mė konkretisht nenit 36 tė ligjit numėr 8560, datė 22.12.1999 "Pėr procedurat tatimore nė Republikėn e Shqipėrisė" i ndryshuar, organet tatimore kanė tė drejtė tė vlerėsojnė me metoda alternative detyrimet tatimore tė shoqėrive qė rrjedhin nga veprimtaria e tyre. Sipas Picarit, “monitorimi i kryer nga KKRT-ja, i cili ėshtė i vetmi institucion ligjor i specializuar pėr monitorimin e mediave, zbardh faktin se, nė periudhėn prill-maj 2005 rezulton se, “Top Channel” ka deklaruar vetėm 23 % tė tė ardhurave reale tė realizuara nga shitja e reklamave.
Pra, evazioni ėshtė nė masėn 77 %. Ky konkluzion ėshtė nxjerrė nga vetė KKRT-ja e asaj kohe e drejtuar nga Halil Lalaj, nė raportin pėr monitorimin e hollėsishėm tė periudhės 2002–2005.” Nga ana tjetėr, theksoi ajo, organi tatimor, duke pėrdorur metodat alternative qė shpjeguam mė sipėr konkludon se, pėr periudhėn 2002-2007 “Top Channel” nė vitin 2002 ka deklaruar 57 punonjės, ndėrkohė qė nė shkurt tė vitit 2007 janė deklaruar 216 punonjės.
Ky numėr punonjėsish, nuk i pėrgjigjet realitetit mediatik shqiptar dhe flet qartė pėr abuzimet dhe fshehjet e sigurimeve shoqėrore. Gjithashtu, niveli i pagave tė deklaruara nga "Top Channel" ėshtė nė kufijtė minimalė, duke deklaruar paga tė njėjta me sektorin e industrisė me fason, ku siē dihet punojnė njerėz tė pakualifikuar. Gjithashtu, krahasuar me nivelin e pagave tė Televizionit Publik Shqiptar (TVSH), ato janė rreth 50 % mė tė ulėta.

“DigitAlb”

Ndėrsa, pėr shoqėrinė "DigitAlb", Picari tha se rezulton qė, pėr periudhėn 2005-2007 ka importuar gjithsej 2.044.000 karta rimbushėse, nga tė cilat 1.110.000 janė karta tė kompanisė “Super Sport” dhe 934 000 ose 47 % janė karta “DigitAlb”.

Nga 934 000 karta “DigitAlb”, rezulton se, 440 000 karta janė tė paspecifikuara nė origjinėn e blerjes sė mallit dhe nė deklaratėn doganore sipas afatit tė pėrdorimit. Ky mosdeklarim i afatit tė pėrdorimit ėshtė bėrė me synim shmangien e detyrimeve tatimore, duke deklaruar nė shitje kartat me afat pėrdorimi 1-vjeēar nė karta me afat pėrdorimi 1-mujor.
Sipas informacionit tė marrė deri tani nga kompanitė “Vodafone” dhe “AMC’, me tė cilat shoqėria “DigitAlb” ka kontratė shėrbimi pėr aktivizimin e kartave “DigitAlb” rezulton se, 330 000 karta tė aktivizuara me SMS janė tė padeklaruara nė shitje nga ana e kėsaj shoqėrie.

“Pra, kjo shoqėri nuk ka paguar TVSH-nė dhe detyrimet e tjera, duke shmangur detyrimet qė rrjedhin nga aktiviteti i saj. Pėrballė kėtij realiteti shifrash, shoqėria “DigitAlb” ka nxjerrė njė bilanc me humbje”, - tha Picari.

“Lori Cafe”

Sipas saj, pėr shoqėrinė “Valtelina” (Lori Cafe) ka rreth 2 javė qė organet tatimore kanė pėrfunduar kontrollin e kėsaj shoqėrie dhe ėshtė evidentuar se ky subjekt pėr 5 vjet ka tregtuar 1 300 tonė kafe, nga e cila vetėm pėr vitin 2006 ka tregtuar 700 tonė ose 54 % tė tė gjithė sasisė. Ndėrsa, pėr vitet e tjera kjo shoqėri ka tregtuar mesatarisht 125 tonė ose 12 %, ēka flet pėr evazionin fiskal nė pėrmasa tejet tė mėdha qė ka pasur kjo firmė pėr vitet e mėparshme.
Sipas Picarit, shitjet e padeklaruara qė vijnė si rezultat i manipulimit tė procesit tė pėrpunimit, duke rritur nė mėnyrė fiktive firot nga ky proces, gjė e cila ēon nė mosdeklarimin e njė sasie prej 64.5 tonė kafeje.
Ky fakt vėrtetohet nga diferenca e konsiderueshme e ambalazhit, e cila ėshtė 50 % mė shumė sesa shitjet e deklaruara nga kjo shoqėri (Kristaf alumini, qė pėrdoret pėr ambalazhim). Pra, ka njė mosdeklarim tė ēmimit real tė shitjes sė kafes. Shoqėria ka deklaruar ēmimin mesatar tė shitjes me 540 l/kg. Nga investigimet e kryera nė treg, rezulton se ēmimi real i shitjes varion nga 700 l/kg deri nė 3 000 l/kg, kurse ēmimi masiv ėshtė 1 100 l/kg. Rivlerėsimi tatimor ėshtė bėrė me 700 l/kg, pra me ēmimin minimal tė investiguar nė treg dhe jo me ēmimin mesatar apo maksimal.

"Kjo shoqėri ka deklaruar me humbje pėr vite me radhė dy lokale (bar-kafe), tė cilat ndodhen pėrkatėsisht te hotel “Sheraton” dhe ETC. Shoqėria "Valtelina", nuk ka deklaruar numrin real tė punonjėsve dhe sipas rezultateve tė kontrollit, pėr punonjėsit e regjistruar ėshtė bėrė deklarimi i pagės minimale pėr tė shmangur detyrimet e sigurimeve shoqėrore", - tha Picari.

“Aris” sh.p.k

Pėr shoqėrinė “ARIS” shpk. (Gjirokastėr), furnitor i vetėm i “Valtelinas” (Lori Cafe), tha Picari, rezulton se pėr tė gjithė periudhėn 2002-2007 kjo firmė ka importuar 8 200 tonė kafe. Nga kontrolli konstatohet se, mbi 3 000 tonė kafe janė deklaruar shitje me fatura false. Pėr kėto shitje, shoqėria ka prerė mbi 2 500 fatura shitjeje fiktive, nga tė cilat 1 300 fatura shitjeje ose 1 600 tonė kafe pėr llogari tė subjekteve qė nuk ekzistojnė tė regjistruara nė organet tatimore dhe mbi 1 200 fatura shitjeje ose 1 400 tonė kafe pėr llogari tė subjekteve qė deklarojnė se nuk janė furnizuar nga kjo shoqėri.

“Gjithashtu, ēmimi mesatar i shitjes qė ka aplikuar shoqėria pėr vitet 2002-2007 varion nga 190 deri nė 210 lekė/kg, ndėrkohė qė nga investigimet e kryera, kėto ēmime janė dukshėm nėn nivelin real tė ēmimeve tė tregut. Kjo ka bėrė qė shoqėria “ARIS” shpk, pėr tė gjithė kėtė periudhė, tė rezultojė me tepricė tė lartė kreditore dhe tė mos paguajė asnjė qindarkė TVSH pėr llogari tė tatimeve”, - tha ajo. “Gjatė kontrolleve tė kryera nė shoqėrinė “Mėrkuri” (Ylli Cafe) vėrehen tė njėjtat fenomene dhe probleme si nė shoqėrinė “Valtelina”, - tha Picari.

Drejtoresha e Tatimeve, Picari, theksoi se, “ndėrkohė, ėshtė duke vazhduar investigimi i shitjeve tė kryera nė treg nga organet tatimore dhe administrata tatimore siguron tė gjithė tatimpaguesit se do tė vijojė kontrollet nė tė gjitha kompanitė qė nuk i janė nėnshtruar kontrolleve sipas ligjeve nė fuqi, duke garantuar se qėllimi i kėtyre kontrolleve ėshtė vetėm zbatimi i ligjit dhe garantimi i rregullave tė njėjta pėr tė gjithė kompanitė qė operojnė nė treg.”

_________________
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh MSN Messenger
reli
Site Admin
Site Admin


Anėtarėsuar: Mar 29, 2005
Mesazhe: 6086
Vendodhja: Itali

MesazhPostuar: Sun Jul 15, 2007 2:41 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

Ne kete Forum kemi shume kohe qe merremi ke TCH e Digitalb dhe shume here kemi denancuar evazioni fiskal i cili ishte i dukshem kur Digitalb deklaronte me pak se 3 Milion dollare fitime ne vit kur dihet qe kane me shume se 300.000 aparate shumzim me 150 Euro ne vit per secilin , na dalin shifra marramendese.

Goditje Politike???
TCH duhet te pergjigjet per Evazionin opinononet le t'ja u lene njerezve.


Tatimet publikuan dje tė dhėna skandaloze mbi evazionin fiskal qė njė sėrė biznesesh kanė kryer pėr vite me radhė.

Loja me fatura dhe kompani fantazma, deklarimet e rreme, fshehja e tė ardhurave dhe mospagimi sistematik i detyrimeve nė arkėn e shtetit, janė disa prej mekanizmave qė kėto biznese kanė pėrdorur pėr tė pėrvetėsuar padrejtėsisht disa miliona euro, qė pėr pesė vite duhej tė derdheshin nė llogaritė publike. Tatimet thanė se kanė filluar procedurat ligjore qė detyrojnė kėto kompani tė shlyejnė detyrimet ndaj shtetit. "Valtelina" (Lori Kafe), "Aris", "Mėrkuri" (Illy Kafe), "Digitalb", "Super Sport", "Top Albania Radio", "Top Record", "Video Grafik Agjenci", "Shqip", "Top Channel" janė disa prej kompanive qė duhet tė kthejnė nė arkėn e shtetit miliona euro detyrime tatimore.

Pronarėt kanė zgjedhur qė tė mos justifikojė asnjė nga shkeljet qė kanė sjellė vendimin e organeve tatimore. Ata kanė zgjedhur qė tė ecin me tė njėjtėn logjikė, qė i mbyllėn dyert muaj mė parė ekspertėve tatimorė dhe nuk i lejuan qė tė shohin llogaritė e "Digitalb", njė prej kompanive qė zė vendin e parė nė evazion.

Pronarėt debitorė ndaj shtetit kanė zgjedhur qė tė mos kundėrshtojnė vendimet e tatimorėve, pasi kanė vendosur tė luajnė rolin "e viktimės politike".

Meqenėse kanė "TCH" pjesė tė kėsaj makine mashtruese dhe tė pandershme nė raport me shtetin dhe qytetarėt, ata po e paraqesin njė aktivitet rutinė tė administratės tatimore, si njė pėrpjekje tė qeverisė kundėr medias apo fjalės sė lirė.

_________________
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh MSN Messenger
reli
Site Admin
Site Admin


Anėtarėsuar: Mar 29, 2005
Mesazhe: 6086
Vendodhja: Itali

MesazhPostuar: Sun Jul 15, 2007 2:43 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

Tani e ka radhen Piramida.

Mendoni qe paguajne qera 1.5 dollarė pėr metėr katrorė per nje vend te tille ne qender te Tiranes dhe kush jeton ne Tirane e di mire sa eshte qeraja ne qender te Tiranes, sigurisht 50 here me shtrenjte.

Kontrata eshte deri ne 2025.

Pse duhet te vazhdojne keto privilegje te bera nga Nano - Mafjozi???

_________________
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh MSN Messenger
Edvini
Guest

MesazhPostuar: Sun Jul 15, 2007 7:20 pm Pėrgjigju me kuotė Back to top

O Labi i vogel,

Me lejo te te therras keshtu, pa degraduar ne ofendime...

E shoh qe e urren padrejtesine....sidomos ate fiskale, por pak me teper ate "mediatike".

Ke derguar mbi dy here postime te tipit revolucionar, nen figuren e atij ish-Ministrit te Kastros. Me te vertet mendon se me pak marijuane, e me shume ideale barazitiste kjo bote do te ishte me pak per t'u share??

Nuk merrem fare me informacionin qe dergon, sidomos kur i citohesh dhe referohesh gazetave, ne rastin konkret Mero Tulle Bazes...!

Une merrem me demaskimin e demaskuesit. Kush eshte ai? - I demaskuari, me te drejte eshte Top Media dhe bizneset parashume. Demaskuesi eshte Sala, goca e tij, Mero, Drejtoresha e Tatimeve, Ridvan Bode.

A te ka ardh ne vesh andej nga dreqin rron ti, se sa e ka metrin katror te keshillimit juridik e bija e Pleres. 2000 euro - oren(!!). Kaq e kane ne Itali??

Po ate Drejtoreshen e Tatimeve e pe ne televizor, kur lexonte motivin e gjobes? E vure re kur lagte mollezen e gishtit tregues per te kaluar nga nje flete te tjetra? - Kulmi! Ajo do kapi evazionistet bolemedhej!!

Po Mero i Temes qe ka kthyer me nje te rene te lapsit te Sales (ne KRRTRSH) gjithe token perballe liqenit (ngjit me pishinat) ne shesh ndertimi. Se fundi ka blere bashke me "ortakun" edhe vete pishinat e Tiranes, per ti kthy shume shpejt ne vazhdim pallatesh pafund...Jane mbi 400 milion euro ne qarkullim te xhepave te tij, dhe te demaskuesit - Sali.

Po Piramida? - Drejt e ke, kur habitesh me cmimin. po ti je i vockel, por nuk e di nese ne vlore pas vitit 91' ashtu si edhe ne Tirane ndodhi cudia: Sala dha per cdo shites apo magazinjer, pronen shteterore per privatizim.
Keshtu u mbushen te gjithe dyqanet e Tiranes me pronare qe e privatizuan cdo gje per nje cope buke. Kur te vish ne Tirane, pyet te Rr. e Durresit...Sa shitet nje dyqan? - Pasi te degjosh cmimin total, imagjino qe ajo ose ai qe t'u pergjigj me pertese ka qene shites buke ose fruta-perimesh ne ate kohe.

Pse mos te vazhdoje kjo logjike gjithmone, si thua?...e kush eshte ai qe demaskon cmimin e metrit katror te piramides??

Po per drejtesine pse dreqin flet? A e di ti se ne Tirane me shume se gjysma e gjykates se Tiranes eshte e mbushur me gjyqtare ish- marangoze? Kishte nevoje drejtesia atehere, per marangoze, magazinjere dhe ish te denuar ordinere. Sala e mbushi plot me te tille...dhe ishin aq shume saqe me teper se gjysma s'mund te eliminoheshin, e jane edhe sot per te trajtuar me drejtesi rastin ne fjale.

Imagjino per nje moment, ajo debilja qe peshtynte duart ka pergatit gjoben, nje ish marangoz trajton ceshtjen me drejtesi...dhe ti bashke me mua nuk marrim vesh kurre se sa fiton(vjedh) realish Tani me bisht.

Problemi im, yti dhe i te gjitheve eshte: - te zgjedhim bashkerisht ate te moralshmin qe do te na nxjerre te palarat te gjitheve ne shesh!

Ta thashe kete te fundit me gjuhen tende, qe ta kuptosh me mire.

Si mendon, vetem se per nje moment, ai bastard qe shkaterroi kete vend qe kur vuri kembe ne qytet, nje dite te bukur thote te verteten: -Sot ben Vape!...dhe per hir te kesaj te vertete ne do ta besojme per metereollog??!!
Slevin
Guest

MesazhPostuar: Sun Jul 15, 2007 7:57 pm Pėrgjigju me kuotė Back to top

o Reli NDOSHTA eshte e vertete qe Top media eshte nje evazor fiskal dhe ne Amerike nje evazor do te ishte denuar me burg , po ndryshimi ndermjet amerikes dhe shqiperise konsisiton ne administraten fiskale te pa'afte dhe militante , dhe ne amerike evazori denohet pas nje procesi te drejte gjyqesor . NDOSHTA per piramiden paguhet nje qira shume e ulet por ne fund te fundit ajo perben nje kontrate , dhe si e tille ajo nuk mund te thyhet pavarsisht se kush e ka nenshkruar ate. Problemi eshte se nuk mund te akuzosh dike dhe ta quash fajtor me HAMENDESIME dhe me MUNDET. TE ISHTE NJERI I DREJTE AI GOMARI (SALA) NUK DO BERTISTE VETEM PER TOP-CHANEL POR EDHE PER KOMPANITE CELULARE PER SHITJEN E ALBTELECOM PER GJENDJEN E TREGUT TE SIGURIMEVE NE SHQIPERI PER KORRUPSIONIN DHE VARFERINE QE SA VIJNE E RRITEN , PER VASIL BOLLANON PER SHQIPTARET E TORTURUAR NE GREQI , PER GJENDJEN E MJERUESHME TE MESIMDHENIESH NE SHKOLLAT E UNIVERSITETET SHQIPTARE ... per TURIZMIN ETJ ETJ ETJ ........
kA SHUME GJERA ME TE RENDESISHME PER TU BERE NE SHQIPERI DHE PO TE ISHTE NJE NJERI I AFTE KARDIOLLOGU QE NA DREJTON DO KISHTE ME SE TE MERREJ .
Guest


MesazhPostuar: Sun Jul 15, 2007 11:48 pm Pėrgjigju me kuotė Back to top

shqiptaret jane kombi me pa din e iman. nje komb qe vjedh votat per te ven ne drejtim te vendit fshatare nga bjeshket e nemura dhe qytetare plehra qe jane te lidhur me krimin, te gjithe komuniste te devotshem qe shkaterruan perjetesisht kete vend. shqiptaret nuk dijne te formojne shtet qe nga injoranti e deri te ai shkolleshumi jane te gjithe nje prerje. vetem nje gje dine te bejne mire, te shkelin ligjin ne cdo moment. eshte popull rrugac qe duket qarte edhe ketu ne forum ku njerez te papergjegjshem futen dhe postojne nje fjalor nga me te ndyret aq sa megjithe mallin qe kemi per vendin tone na e shpifen sa qe nuk guxojme te kthehemi. jemi nje rrace bastarde pa kulture dhe qe ceshte me e keqja nuk duam te mesojme qe te hyjme ne rradhet e homo sapiens. ku mund te shkoje shqiperia me njerez te tille?
henkel
Boss
Boss


Anėtarėsuar: Mar 14, 2007
Mesazhe: 626
Vendodhja: BE

MesazhPostuar: Mon Jul 16, 2007 2:16 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

o reli po mos ja fut kot se 14 mln dollare s'jane karamele !!

_________________
Kjo faqe eshte e pamundur te ndryshoje jeten tuaj !!
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
Castor_Troy
Boss
Boss


Anėtarėsuar: May 28, 2007
Mesazhe: 458

MesazhPostuar: Mon Jul 16, 2007 5:51 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

Ore qe kane vjedhur keto hajdutnin kjo eshte evidente.

Personalisht nuk di cfar te them per sasine e gjobes, vlen per tu verifikuar sasine e shkeljes, por edhe nje gjobe qe tia japi edi Rama nen tavoline pronarve edhe tia mbylli gojes tatimeve.Po paten vjedh aq shume ti gjen ku ti done leket.

Ore leke i kane ato se ca i ka Rama ca leje ndertimi, por thuaj ska si ti legalizoje.Keshtu eshte be kjo bote, kush ska buke me henger edhe do blej digidalbin se do shikoje reklament e lori kafese, dikush tjeter ska si me legalizuar paret.


Po qe se skan me i paguar ti shesin aparaturat se bejem shume shume miliona, edhe te shkojen ti hajen leket qe teprojne jasht shqiperise, edhe te iki keto mafjoze qe po i marrin shpirtin ketij vendit.


Vetem nje fakt i thjeshte, me ra ne sy se si thash me siper sja kam iden sa kafe ka shit lori kafe, edhe sa ska paguar dogane, edhe per kete spornocohem.

Po lexova diku qe gazetaret ke top-channeli paguhen me pak se ke TVSH me letra kuptohet, qe te paguaj pak sigurime. Po ky eshte kulmi kete e dine te gjithe qe aty marrin minimo 700 euro rroge.

Me ato 150 mije leke qe merr ke fiks fare shkoi Sajmiri ne Pogradec me X5 per te fituar zgjedhjet.

hahahhahahhahahaha

Keto duan fut te gjith ne burg, e jo te flasin per fjalen e lire. Me mire te dalin te mbrojne Kafen e Lire.


Ciao

_________________
Baba Kurre S'deshton...!!!
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
Edvini
Guest

MesazhPostuar: Mon Jul 16, 2007 10:48 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

Ore Kartor_Troi,

Akoma me shembuj do merresh ti? Po sikur e lame qe do merremi me thelbin!

Po pse mor loqe, vetem gazetaret e Top Medias paguhen fiktivisht?

Po ata te RD-se, Temes si paguhen?

Po Balli Fahriu i 55-ses si i paguan gazetaret apo ata te shtepise botuese "55", me shifren reale? - E ke pare Balliun si bredh me Audi Q7....sa lezet i ka!

Eshte nje sistem i tere qe funksionon i tille...dhe gjurmet e tij duhen hetuar e ne 92' kur te ndershmit Frangaj, Lesi, dhe M.Leka, iniciuan kete menyre fitimi me "Koha Jone". Te kujtohet ishte koha e Sales ..edhe atehere. Te gjithe ata gazetare qe u paguan fiktivisht, ja moren doren dhe pas 97' filluan te hyjne vete ne biznesin e fiktivitetit...!

Per ate Guest-in qe hedh helm ne shqip kunder shqiptareve, dua te them:
- Pse more kelysh kurve qe flet edhe shqip, nuk ndermerr ndonje veprim patriotik per kombin tend, por rri atje dhe lan mutrat e grekeve, gjermaneve, italianeve apo anglo-amerikaneve? - Pse nuk i merr edhe kelyshet e tu, e te hidhni veten ne ere, ne ndonje seance parlamentarizmi?
- Keshtu do shpetonim te gjithe dhe ti nuk do ishe me nje anonim i anonimte.

Problemi eshte se ti nuk je hero, as une e as te gjithe. Ky eshte problemi, se ne nuk mund te nxjerrim heroj!!
slevin
Guest

MesazhPostuar: Mon Jul 16, 2007 12:01 pm Pėrgjigju me kuotė Back to top

Ne qoftese ka shqiptar legena dhe qe nuk e meritojne te jene te tille , ai "Guest" eshte shembulli me i mire. Une nuk shof asnje ndryshim ndermjet Shqiptareve dhe cdo populli tjeter ne bote pervec fatkeqsise qe na ka rene ne Shqiptareve qe te drejtohemi nga legena dhe komuniste. Kenedy ka thene nje shprehje "Mos shiko c'mund te beje vendi yt per ty , por cmund te besh ti per vendin tend" Dhe nje tip legen si puna jote "Guest " nuk ka ci hyn ne pune ketij vendi . Une mendoj se nje dite ky vend do te behet megjithse pisat si puna jote "Guest" dhe si puna e ati kardiollogut (Sales) do ta veshtirsojne por askush nuk mund ti beje balle ketij populli .E perseris dhe nje here NDOSHTA por NDOSHTA "TOP MEDIA" eshte nje evazor fiskal por ne nje sistem te tille asnjeri nuk mund ta gjykoje, e vetmja menyre per ta vertetuar kete eshte me nje gjyq te drejte dhe te pa'anshem pasi eshte koha ta leme mbrapa militantizmin dhe keto NDOSHTAT.
Guest


MesazhPostuar: Mon Jul 16, 2007 12:36 pm Pėrgjigju me kuotė Back to top

Ne burg duhet fut Sala dhe Tosi qe i kane qire nenen ati populli per 17 vjet!!
Jemi akoma populli me i varfer ne Evrope,s'kemi drita ne behar,s'kemi uje te lahemi,s'ka pune,spitalet si ne shekullin e 7-te,shkollat si stalla lopesh,rruget si ne Kabul,plehrat na mbyten,injoranca ne kulm!!
S'kemi karta indentiteti,pashporten shqiptare nuk e pjerdh kush,nuk marrim dot vize(edhe nje qen i huaj e merr vizen me kollaj),nuk bejme dote zgjedhje si gjithe kombet e qyteteruara,na rreh greku ne kufi,na poshteron italiani ne dogane,tallin bythen ne Angli dhe Amerike me shqiptaret...
Doni me per Salen dhe Tosin?? Kriminelat e vertete qe po vazhdojne ta shtypin ate popull...
Reli mos fillo te lashe mutin me shurre se nuk lahet!!
reli
Site Admin
Site Admin


Anėtarėsuar: Mar 29, 2005
Mesazhe: 6086
Vendodhja: Itali

MesazhPostuar: Mon Jul 16, 2007 4:24 pm Pėrgjigju me kuotė Back to top

Per Edvinin dhe te afermit e tij (ne menyre shkrimi)

Eshte e sajta here qe perseris,
NUK LEJOHET OFENDIMI I ANETARVE
ketu perfshihem edhe une meqense jam nje Anetar i ketij Forumi.

ME pelqen menyra e te shkruarit dhe argumentet qe shpesh here sjelle, por jo kur zbret ne ofendime banale qe bejne te pavlera edhe ato qe thua.

Askush nuk po mbron Salen apo vajzen e tij, por ti je i ri ne kete forum se ne per vajzen e Sales kemi folur me muaj te tere.

Une nuk kam simpati per asnje Politikan, jo me per Salen,
por urrej edhe keto Mafjozet qe bejne Viktimat Politike.

Nese Gjoba eshte e padrejte le te shkojne ne Gjykate.
Kjo qe po bejne eshte vetem diēka e turpeshme dhe Meskine.
Mjaft me me mediat qe perdotin Liēencat Publike per qellime private dhe me ANAListet qe u lepihen padroneve, perfshi edhe Meron nese do!

Pra secili le te thoje mendimin por duke treguar Edukate, sepse as mua nuk me pelqen te fshije shkrimet tuaja.

Pershendetje.

_________________
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh MSN Messenger
reli
Site Admin
Site Admin


Anėtarėsuar: Mar 29, 2005
Mesazhe: 6086
Vendodhja: Itali

MesazhPostuar: Mon Jul 16, 2007 4:28 pm Pėrgjigju me kuotė Back to top

Sipas Top Media ne proteste kane ardhur njerez edhe nga Kosova per te protestuar kunder Sales.
Une shoh vetem disa Sahan Lepires te Qehajait.


Ne vend qe te bejne Protesta Primitive pse nuk ju kthejne parate te gjithe te abonuareve te Digitalb qe ju kane prere Trasmetimet keto dite, dhe 200.000 te tjereve qe mashtruan bashke me Frangaj???[

_________________
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh MSN Messenger
reli
Site Admin
Site Admin


Anėtarėsuar: Mar 29, 2005
Mesazhe: 6086
Vendodhja: Itali

MesazhPostuar: Mon Jul 16, 2007 4:54 pm Pėrgjigju me kuotė Back to top

Mentor Kikia mashtron

Ne artikkullin e sotem tek Shqip Mentor Kikia per te na mbushur mendjen qe gjoba eshte shume e larte, por JO qe eshte e padrejte sepse kete askush nuk po thote, shkruan se :

Bill Gates, bosi i kompanisė "Microsoft", u gjobit nga Bashkimi Evropian pėr ēėshtjen e monopolit nė tregun e programeve kompjuterike me njė shumė prej 50 milionė dollarėsh. E tė mos harrojmė se ky ėshtė pronari i njė perandorie qė qarkullon miliarda dollarė ēdo vit.
Vetem te Regjistruarit mund te shohin linket!
Regjistrohu ose Futu ne Forum!Mashtrime vetem Mashtrime

gjoba i dashur Kika apo Kaka eshte 500 Milion por per njerez Zero si ty nje me shume apo me pak nuk ka rendesi.

Lexoni tek siti i Repubblica.itBRUXELLES - La Commissione europea ha formalmente deciso oggi di condannare Microsoft per abuso di posizione dominante. Il colosso dell'informatica dovrą pagare una maxi-multa da 497 milioni di euro,
Vetem te Regjistruarit mund te shohin linket!
Regjistrohu ose Futu ne Forum!Ju do ti besonit ketyre ANAListeve???

_________________
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh MSN Messenger
Shfaq mesazhe nga:
Posto temė tė re Pėrgjigju temės

Shiko temėn pasuese
Shiko temėn e mėparshme
Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ju nuk mund tė modifikoni postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė fshini postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė votoni nė votimet e kėtij forumi

Forums ©
HOME PAGE | FORUMI | DOWNLOADS | ACCOUNT | CHAT| VIDEO | KAMASUTRA | VAJZAT VIRTUALE | TEMAT | KERKO

Ky Site ėshtė copyleft, madje inkurajojmė kopjimin e shkrimeve dhe pėrhapjen tyre duke cituar burimin. Komentet janė pronė e autorėve pėrkatės
2005 by aUREL mUCAJ