Qeveria.Eu logo
HOME PAGE | FORUMI | DOWNLOADS | ACCOUNT | CHAT| VIDEO | KAMASUTRA | VAJZAT VIRTUALE | MUZIKE SHQIP | POEZI
Menu
» Home
» Komuniteti
» Zbavitje
» Sherbime
» Shkarkime
» Statistikat
Qeveria.eu Keshillon
Barsaleta
Kulmi i termetit? Te hipesh me ashensor dhe te zbresesh me apartament!
Advanced Downloads
Total Files: 109
Total Categories: 16
Total Downloads: 237824


 Newest Files 
 1: iShuffle, Mp3 ne Ipod pa Itunes (1007)
[Added on: 28-Jul-2009]

 2: TeamViewer Desktop Sharing (589)
[Added on: 14-Mar-2009]

 3: Desktops v1.0 (846)
[Added on: 23-Aug-2008]

 4: Bleona do Seks me majmunin! (8133)
[Added on: 07-Jun-2008]

 5: ShutDown 1.2 (743)
[Added on: 02-May-2008]

 6: AutoClick (686)
[Added on: 02-May-2008]

 7: Gmail Drive (741)
[Added on: 06-Dec-2007]

 8: Enver Hoxha "Me Stalinin " (1131)
[Added on: 30-Aug-2007]

 9: Libri "KUR U HODHËN THEMELET Ea SHQIPËRISË SË RE" Enver Hoxha (689)
[Added on: 30-Aug-2007]

 10: Libri "KUR LINDI PARTIA" Enver Hoxha (757)
[Added on: 30-Aug-2007]


 Last Updated 

 Most Downloaded 
 1: Video e Inis Gjonit
[Downloaded: 66110 Times]

 2: Video e Petro Ninit
[Downloaded: 23002 Times]

 3: Video e Petro Ninit
[Downloaded: 12918 Times]

 4: Video Skandal "Torturohet nga Shoqet"
[Downloaded: 11308 Times]

 5: Bleona do Seks me majmunin!
[Downloaded: 8133 Times]

 6: FJALOR ANGLISHT - SHQIP per celular
[Downloaded: 8045 Times]

 7: Mail bomb
[Downloaded: 6026 Times]

 8: ”Fjalori i gjuhës së sotme shqipes”(1980)
[Downloaded: 4639 Times]

 9: Loje kundra mėrzisė
[Downloaded: 4215 Times]

 10: PhotoSpy! 1.5.0
[Downloaded: 3738 Times]


->qEVERIA.eU & vLORA.iT<- aLTERNATIVA ||
Downloads


Video & Filma Shqiptare
SHIKO Big Brother 3 LIVE


Video Seksi me celular

Filma Shqiptare
Gjeneral Gramafoni
Kapedani
Arixhiu
Beni Ecen Vete
Udha e Shkronjave
Tela Per Violine
Pallati 176 pjesa 1
Pallati 176 pjesa 2
14 Vjeē Dhender
Skenderbeu
Shtigje e Luftes
Flaka e Maleve
Martesa e Bariut
Ishte Koha Per Dashuri
Mahmutovit dhe Rexhepovit
Nentori i Dyte
1 Milion Euro
SOUTH PARK 1
SOUTH PARK 2
Uka I Bjeshkeve te Nemura
Historia e Uēk (KLA)
Mars i Mallkuar 1997
Site MiqEnverhoxha.blogspot.com
Tag This

facebook it tag on del.icio.us digg this furl it reddit this search technorati Save to YahooMyWeb
Salla e Lojrave


Latest High Score set by
R-FR
with 25634 on Rocket Mx
--------
The Top Players

1 - Gerone
Number Of Wins : 11

2 - R-FR
Number Of Wins : 6

3 - vlonjati
Number Of Wins : 6

4 - sistemet
Number Of Wins : 2

5 - vl_girl
Number Of Wins : 2

6 - era13
Number Of Wins : 1

7 - kledio
Number Of Wins : 1

8 - Kler
Number Of Wins : 1

9 - reli
Number Of Wins : 1

10 - oliinter
Number Of Wins : 1

Qeveria.eu :: Shiko temėn - Himare:fjalimet dhe himni ne gjuhen greke

Qeveria.eu Indeksi i forumit

FAQ FAQKėrko KėrkoLista e Anėtarėve Lista e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve Grupet e Anėtarėve

 Profili Profili Identifikohu pėr tė parė mesazhet private Identifikohu pėr tė parė mesazhet private Identifikohu Identifikohu

Shiko temėn pasuese
Shiko temėn e mėparshme
Posto temė tė re Pėrgjigju temės Qeveria.eu Indeksi i forumit » Politika
Autori Mesazh
sn0m
I Ri
I Ri


Anėtarėsuar: Nov 19, 2006
Mesazhe: 29

MesazhPostuar: Mon Jan 22, 2007 5:50 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

drembox~aha.. na provokoni sa te doni... jemi mesuar tani. ne do flasim gjuhen tone(sice kemi folur gjithnje) dhe do kendojme himnin tone. mesi prisni te krijoni ndonje skandal ne Himare per te ushqyer mediat se fitorja jone ne Himare eshte e padiskutuar. po hedh nje shifer; minimumi 65-70% per PBDNJ.~

Who gives a fuck se ca gjuhe flisni ju.
Dihet boterisht se himarjotet jane nga rraca e shqipetareve qe mbrojten krujen me sknderbeun dhe u vendosen ne himere per ti shpetuar turqeve. Arsyeja pse flisni greqisht eshte se u izoluhat nga ana fizike dhe filluat marredheniet tregtare me greqine.
Gjithashtu eshte mese e qarte qe keto gjera i beni per ate pensionin e karit qe ju jep greku. Ju mor bythgrisa keni pas flejt ne kasolle kur kena pas ardh ne tironsat me pushime. So i dashur tradhetar, para se te na kujtosh ne shqiptareve atdhetar karin e grekut e te serbit, lezetoju pak atij karit te grekut qe te ka hy ne *** plako, sic i ka hy pirro dhimes e co.
Ej po kur te fuqizohet shqiperia, qe po e ben dita dites, do thoni ~jo bre, ne jemi shqipetari~, cne greki ne.
O **** lales, iku koha qe shqipet shkonin ne greqi, sna e ni **** me, po rrota **** si puna jote si do e bejne ta nxjerrin karin e grekit nga bitha, se do ju dhembi shume. Deri atehere, flisni ca te doni, greqisht, kinesce se sna e ni shume neve or plak.
Ej zubi, edhe une flas italisht e anglisht po skam thene nai her se jam anglez apo italian.

Rrofte shqiptaret e vertet si petro marku me shoke, poshte tradhtaret si dreamboximaqis e pirro dhimbaqis, motherfuckers
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
kasandro
Guest

MesazhPostuar: Mon Jan 22, 2007 6:27 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

e more dremabox pse nuk ma kthen pergjigjen e camerise si ka mundesi plako qe nuk ma kethyer .apo i keni hale peshku ne sy ehhhhhhhheheheheh .edi une cfar doni juve himarjotet e mutit. tju perziejme te gjithve nga shqiperia se jeni njerez pa toke nuk ju dune as ne greqi dhe as ne shqiperi o njeres tinxaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa .
kasadro
Guest

MesazhPostuar: Mon Jan 22, 2007 6:45 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

edhe mos haro se cameria eshte gati 10km kuadrat dhe me popullsi 500000 banor me origjine shqipetare ,me kryeqyte pothujse munde te themi janina ore plako r more dramabox kurse sa jeni pak shume pak parvasishte se greku tani po luan nje loje te re me pensionet ,sepse shqiperia eshte e varfer sepse kemi 2 gomera si saliu dhe ate xhuxhin e nanos .
kasandro
Guest

MesazhPostuar: Mon Jan 22, 2007 6:49 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

kasandro shkruajti:
e more dremabox pse nuk ma kthen pergjigjen e camerise si ka mundesi plako qe nuk ma kethyer .apo i keni hale peshku ne sy ehhhhhhhheheheheh .edi une cfar doni juve himarjotet e mutit. tju perziejme te gjithve nga shqiperia se jeni njerez pa toke nuk ju dune as ne greqi dhe as ne shqiperi o njeres tinxaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa .
me fale se gabova dremabox10.000km katrore.
kasandro
Guest

MesazhPostuar: Mon Jan 22, 2007 6:58 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

rofte flamuri i kuq me shqiponje 2 krenare .per sempre , forever. rofte shqiperia jone e vogel sepse ajo eshte nena jone e madhe per te qithe ne qe jemi ne te gjithe bote dhe nderoheni flamurin tone njeres .rofte te gjithe popujte e te gjithe botes .
dreambox
Boss
Boss


Anėtarėsuar: Sep 27, 2006
Mesazhe: 3109

MesazhPostuar: Mon Jan 22, 2007 7:18 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

sn0m shkruajti:
drembox~aha.. na provokoni sa te doni... jemi mesuar tani. ne do flasim gjuhen tone(sice kemi folur gjithnje) dhe do kendojme himnin tone. mesi prisni te krijoni ndonje skandal ne Himare per te ushqyer mediat se fitorja jone ne Himare eshte e padiskutuar. po hedh nje shifer; minimumi 65-70% per PBDNJ.~

Who gives a fuck se ca gjuhe flisni ju.
Dihet boterisht se himarjotet jane nga rraca e shqipetareve qe mbrojten krujen me sknderbeun dhe u vendosen ne himere per ti shpetuar turqeve. Arsyeja pse flisni greqisht eshte se u izoluhat nga ana fizike dhe filluat marredheniet tregtare me greqine.
Gjithashtu eshte mese e qarte qe keto gjera i beni per ate pensionin e karit qe ju jep greku. Ju mor bythgrisa keni pas flejt ne kasolle kur kena pas ardh ne tironsat me pushime. So i dashur tradhetar, para se te na kujtosh ne shqiptareve atdhetar karin e grekut e te serbit, lezetoju pak atij karit te grekut qe te ka hy ne *** plako, sic i ka hy pirro dhimes e co.
Ej po kur te fuqizohet shqiperia, qe po e ben dita dites, do thoni ~jo bre, ne jemi shqipetari~, cne greki ne.
O **** lales, iku koha qe shqipet shkonin ne greqi, sna e ni **** me, po rrota **** si puna jote si do e bejne ta nxjerrin karin e grekit nga bitha, se do ju dhembi shume. Deri atehere, flisni ca te doni, greqisht, kinesce se sna e ni shume neve or plak.
Ej zubi, edhe une flas italisht e anglisht po skam thene nai her se jam anglez apo italian.

Rrofte shqiptaret e vertet si petro marku me shoke, poshte tradhtaret si dreamboximaqis e pirro dhimbaqis, motherfuckers


ah... himariotet mbrojten Krujen me Skenderberun????? dhe pastaj u strehuan ne Himare??? po himara cfare ishte deri ne ate kohe??? apo kaq te kane thene? pastaj si ka mundesi qe quhej Himera? ti e di cfare do te thote? si ka mundesi qe te gjitha toponimet e vendit jane greqisht? Italisht flas edhe une, madje kam edhe nenshtetesi italiane po nuk them se jam italian, them ate qe jam dhe qe historia juaj per arsye qe tani ju dhemb bytha, nuk i ka pranuar.
dhe per te tjerat qe me thua, karin tim prej greku ta tregoj dhe ta fus edhe ne goje, te shkerdheje motren, mamane dhe cte permban pragu i deres, rrace kurvash.
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
dreambox
Boss
Boss


Anėtarėsuar: Sep 27, 2006
Mesazhe: 3109

MesazhPostuar: Mon Jan 22, 2007 7:26 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

Anonimi shkruajti:
kasandro shkruajti:
pastaj duha te them edhe nje qe per te gjithe shqipetaret qe ta dine sesi eshte futur gjuha greke ne shiperi neper vitet 1920 kur shqiperia i shqiperia ishte e udhehequr nga hamet zogu por per fat te keq nuk ishin ndertuhar shume rruge sic edhe tani ne 2007 , dhe keshtu himarjotet filluan te benin tregti me greket dhe keshtu sepse i kishin me afer dhe keshtu u fute gjuha greke dell gazzo , dhe u trashiguha brez pas brezit qe sot na flet edhe dremaboxi jon i dashur . keshtu ta dini qe himara nuk eshte pjese e gregjise dhe minoritan me origjin greke nuk ka pas asnjeher por gregjia na ka ne . cameria jone qe sote edhe kesaj dite jane ne janine dhe ne qytete te tjera kalate e ali pashe tepelenes dhe kjo tregone se eshte pjese e shqiperise tone te vogel dhe te dashur .kasandro ka shume te drejte.........himara si zone shume e thelle dhe e pa depertueshme per ushtrite turke, mbeti si e izoluar nga pjesa tjeter e Shqiperise tashme e pushtuar thuajse krejt nga perandoria osmane.....per kete arsye filluan te vetadministroheshin dhe te krijonin lidhje tregtare me greqine qe e kishin me afer ne vije detare....ne kete menyre per shkak te nevojave tregtare dhe te mbijeteses, filloi te futej gjuha greke si mjet komunikimi per keto lidhje..........
greqia vetem sa ka perfituar nga varferia juaj , ju jep pensione pensioneve dhe ju e mbyllni gojen e thoni se jeni greke.......
po ca jane keto perralla, iu ka rene dielli ne koke.......shihni gjithe diten endrra ne diell......te gjithe shqiptare jeni po qe rreheni me nje pension e me nje vize per ne greqi..........po pse mendoni se po te beheni pjese e greqise do te vazhdojne keto privilegje per ju?.............
po nejse sa te jete Vlora dhe Labi gjalle as ka zog k.urve te beje nje gje e tille.


kur flet kodra pas bregut keshtu eshte. po kasandro qe ti i jep te drejte thote qe filluam te flasim greqisht ne kohen e Zogut, ti thua ne perandorine turke, gjithsesi duke folur me hipoteza pa dhene te pakten as data shekujsh. keshtu doni ta ndertoni historine juve? sa per pensionet i dashur, ato nuk jepen per vorio-epiriotet dhe kur te bashkohemi nuk do te jene me. pensionet jepen si per cdo grek tjeter qe ka mbushur moshen e pensionit me vite pune minimale. per viza skemi nevoje ne se kemi pashaportat. dhe sa per vloren e laberine, ne skemi care karin nga turku, ti na tregon ata qe nderruan fe. ik o boteror se ske argumenta per te folur ketu ti, je shume i dobet.
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
dreambox
Boss
Boss


Anėtarėsuar: Sep 27, 2006
Mesazhe: 3109

MesazhPostuar: Mon Jan 22, 2007 7:27 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

kasandro shkruajti:
e more dremabox pse nuk ma kthen pergjigjen e camerise si ka mundesi plako qe nuk ma kethyer .apo i keni hale peshku ne sy ehhhhhhhheheheheh .edi une cfar doni juve himarjotet e mutit. tju perziejme te gjithve nga shqiperia se jeni njerez pa toke nuk ju dune as ne greqi dhe as ne shqiperi o njeres tinxaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa .


ne ate qe ti quan cameri, nuk ka asnje qe pretendon te jete shqiptar. kur te gjedsh ndonje grup me shqiptare me nenshtetesi greke ne greqi hajde dhe flasim. informou dhe pastaj fol.
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
dreambox
Boss
Boss


Anėtarėsuar: Sep 27, 2006
Mesazhe: 3109

MesazhPostuar: Mon Jan 22, 2007 8:15 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

dhe dicka tjeter, po doni te diskutojme sic diskutohet, po keni argumenta historike me data me ngjarje dhe jo ipoteza qe edhe juve vete nuk ne vene ne nje mendje, hajde diskutojme, perndryshe hapim nje teme kush shan me shume dhe versulemi atje. himariotet nuk duan ti mbushin mendjen askujt se nuk u intereson se cfare mendojne shqiptaret per ta dhe mbi te gjitha, nuk varet nga ju. ne te drejtat tona po i fitojme me qetesine me te madhe. une ua thashe dhe po ua rithem: shkollen greke e hapem, kombesine dhe nenshtetesine tone e kemi, administrimin lokal e kemi tonin, pronat i kemi sic na i kane lene gjysherit tane se po nuk e dini, Himara ligjin e bukur per pronat, qe i beri shqiptaret te vrisnin vellai vellane, nuk e aplikuoi kurre se respektojme njeriun dhe pronen,nuk jemi cecene dhe keta te fundit nuk i kemi lene kurre te leshohen e te ndertojne ne pronat tona sic kane bere kudo. ne Himaren tone ne jemi vete zot dhe vete shkop dhe faktet e kane treguar. ju vazhdoni grini sallate.
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
vjosabuna
Guest

MesazhPostuar: Mon Jan 22, 2007 8:32 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

Dreambox eshte me mire te shfaqesh ashtu si je Grek ,grek qofsh dhe jo shqiptar doja te dija se shume Himariote thone se ndjehen shqiptare,Petro Marko psh fliste Greqisht ishte nga Qeparoi por nuk mbaj mend ndonje fjale te tije te mburreshe se ishte Greke dhe te mohonte se ishte SHqiptar ,po nejse ,,
Greket qe flasin shqip ne shqiperi si puna jote eshte me mire te mos vijne ketu ne forumin e vlores te shkojne e te ndjehen me mire atje ne forumet e Greqise ose te serbise do tu shkonte me mire atje ,se teorite tuaja Greko- serbe i dime mire ne shqiptaret se i kemi hequr ne kurriz,
Po qe jeni te pa bese,buke shkale me shqiptaret kjo dihet jeni bira kurvash ju greko serbet, shqiptaret jane me te hapur dhe ju kane dhene doren kur se ju thiken dhe urrejtejen , ne gop te semesh vafsh ti dhe ata greke qe flasin shqip dhe urrejne shqiptaret !!
dreambox
Boss
Boss


Anėtarėsuar: Sep 27, 2006
Mesazhe: 3109

MesazhPostuar: Mon Jan 22, 2007 8:45 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

Vjosabuna! Pike se pari Petro Marko ishte nga dhermiu dhe jo nga Qeparoi. Mund edhe ta mar si gabim shkrimi kete po nuk eshte ashtu, eshte mosnjohje nga ana jote e zones dhe e historise pasi Qeparotasit nuk flasin greqisht. Keshtu edhe ti ben pjese ne ata qe flasin me syrin ne shenjester dhe gishtin ne kembez po pa ditur asgje. Se dyti Perto Marko ishte shkrimtar oborri i dashur si Ismail Kadare. pak a shume te dy kane pasur te njejtin fat. si Kadare i thurte elegji partise dhe Enverit po faktet e mevonshme treguan se ishte i detyruar ta bente dhe te gjithe e kuptojme persene. Edhe Petrua ishte nen te njejtat kthetra. Ti e imagjinon dot dike ne kohen e Enverit te thoshte qe Himara eshte greke? Po pse flisni kot ore cuna? une vij ketu ne kete forum se jam rritur ne Vlore dhe e ndjej veten vlonjat pa mohuar origjinen dhe kombesine time. sa per ato epitetet e tjera qe ju shqiptaret nuk mungoni kurre ti thoni(grke te bapese, bukeshkale etrj..) mua sme plas fare se une nuk po mbroj greket po origjinen time dhe une nuk i urrej shqiptaret, eshte e kunderta me duket.
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
vjosabuna
Guest

MesazhPostuar: Mon Jan 22, 2007 8:46 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

Po,Himara me dreambox-in duhet te kekojne aoutonomi tani,te krijojne shtetin e Himares,shtetin ciban kanceroz .me flamurin Grek.po do ti arrini kete ne Vlore .?Ne se kane te gjithe mendjen e dreambox .ne Himare ne Qafe pacit veten Ali PASHA do te ngrihet nga varri dhe do tu presi kokat te gjthve, se keshtu ne ato vite na cove DREAMBOX !!!
dreambox
Boss
Boss


Anėtarėsuar: Sep 27, 2006
Mesazhe: 3109

MesazhPostuar: Mon Jan 22, 2007 8:47 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

E thėnė midis nesh, konstantimi i bėrė nga z.Robert Eslie ngelet aktual. Po e pėrsėris edhe njėherė konstantimin e Elsie-albanologut tė shquar kanadez dhe pėrkthyes nė gjyqin e hagės kundėr Millosheviēit- pasi mė duket si njė diagnozė e saktė, e cila ndonėse dhėmb, mund tė jetė rruga e vetme pėr tė shėruar. “Fakti ėshtė se ka shumė mendime tė historianėve, qė nuk janė tė sakta, kurse historia shqiptare ka njė prirje t’i shkruajė gjėrat siē i dėshėron tė jenė, por jo siē janė”. Kėsisoj gati tėrė historia e shqiptarėve, shumė libra, pėrmbajnė falsifikime tė tmershme. Duhet tejkaluar kjo situatė, sepse nuk ėshtė nė favor tė populllit shqiptar....”.
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
VJOSABUNA
Guest

MesazhPostuar: Mon Jan 22, 2007 8:59 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

DREAMBOX,Cfare fallsifikeme te historise kemi bere ne shqiptaret, ?mos u trgo prap i pa bese kur thua se je rritur ne vlore dhe ndihesh vlonjat nuk te beson njeri ty sepse ti po e fallsifikon historine, ok E dime qe Greket ne Himare kane qene me shekuj dhe kane lene aty femijet e tyre , ne Himare nga Nena ose nga babai por ata nuk jane puro Greke dhe nuk gjeten vend bosh aty ne Himare aty me pare jetonin paraardhesit e SHqiptareve njerzit me te vjeter te Zones . ti mos na u hiq qe di Historine e verte 100% poro te vertete DHe ne shqiptaret nuk e dinim o bythqir, e dime shume mire Historine,E c`afre kuptimi ka kjo, raca ,Ti or vella si ndihesh si shqioptar apo si Grek, ne se je rritur ne Vlore duhet te thuash qe jam Vlonjat Jam shqiptar APO DONI te thoni pastaj se EDHE VLORA ESHTE greke TE BENI NJE HISTORI TJETER ik o te *** greken, mos hajde me ketu !!
dreambox
Boss
Boss


Anėtarėsuar: Sep 27, 2006
Mesazhe: 3109

MesazhPostuar: Mon Jan 22, 2007 9:08 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

Vjosabuna, e para bythqir je ti, e dyta je dy here bythqir, e treta ti historine nuk e di se del gjithnje me ipoteza te reja, e katerta ate me lart nuk e kam thene une po ai zoteria qe ty te ka studiuar ne gen, e pesta je prape bythqir, e gjashta je i dobet per te diskutuar me mua se je i paformuar psikologjikisht, e teta.... per momentin kaq..
ik bej shurren tani atdhetari i topeve te mia.
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
Shfaq mesazhe nga:
Posto temė tė re Pėrgjigju temės

Shiko temėn pasuese
Shiko temėn e mėparshme
Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ju nuk mund tė modifikoni postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė fshini postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė votoni nė votimet e kėtij forumi

Forums ©
HOME PAGE | FORUMI | DOWNLOADS | ACCOUNT | CHAT| VIDEO | KAMASUTRA | VAJZAT VIRTUALE | TEMAT | KERKO

Ky Site ėshtė copyleft, madje inkurajojmė kopjimin e shkrimeve dhe pėrhapjen tyre duke cituar burimin. Komentet janė pronė e autorėve pėrkatės
2005 by aUREL mUCAJ