Qeveria.Eu logo
HOME PAGE | FORUMI | DOWNLOADS | ACCOUNT | CHAT| VIDEO | KAMASUTRA | VAJZAT VIRTUALE | MUZIKE SHQIP | POEZI
Menu
» Home
» Komuniteti
» Zbavitje
» Sherbime
» Shkarkime
» Statistikat
Qeveria.eu Keshillon
Barsaleta
I kerkova zotit bar, dhe me dha nje fushe. I kerkova zotit uje dhe me dha detin. I kerkova zotit numrin e nje shtrige te shemtuar, dhe me dha numrin tend !
Advanced Downloads
Total Files: 109
Total Categories: 16
Total Downloads: 238282


 Newest Files 
 1: iShuffle, Mp3 ne Ipod pa Itunes (1011)
[Added on: 28-Jul-2009]

 2: TeamViewer Desktop Sharing (596)
[Added on: 14-Mar-2009]

 3: Desktops v1.0 (849)
[Added on: 23-Aug-2008]

 4: Bleona do Seks me majmunin! (8140)
[Added on: 07-Jun-2008]

 5: ShutDown 1.2 (745)
[Added on: 02-May-2008]

 6: AutoClick (690)
[Added on: 02-May-2008]

 7: Gmail Drive (745)
[Added on: 06-Dec-2007]

 8: Enver Hoxha "Me Stalinin " (1136)
[Added on: 30-Aug-2007]

 9: Libri "KUR U HODHËN THEMELET Ea SHQIPËRISË SË RE" Enver Hoxha (694)
[Added on: 30-Aug-2007]

 10: Libri "KUR LINDI PARTIA" Enver Hoxha (760)
[Added on: 30-Aug-2007]


 Last Updated 

 Most Downloaded 
 1: Video e Inis Gjonit
[Downloaded: 66121 Times]

 2: Video e Petro Ninit
[Downloaded: 23008 Times]

 3: Video e Petro Ninit
[Downloaded: 12925 Times]

 4: Video Skandal "Torturohet nga Shoqet"
[Downloaded: 11312 Times]

 5: Bleona do Seks me majmunin!
[Downloaded: 8140 Times]

 6: FJALOR ANGLISHT - SHQIP per celular
[Downloaded: 8054 Times]

 7: Mail bomb
[Downloaded: 6033 Times]

 8: ”Fjalori i gjuhës së sotme shqipes”(1980)
[Downloaded: 4645 Times]

 9: Loje kundra mėrzisė
[Downloaded: 4220 Times]

 10: PhotoSpy! 1.5.0
[Downloaded: 3742 Times]


->qEVERIA.eU & vLORA.iT<- aLTERNATIVA ||
Downloads


Video & Filma Shqiptare
SHIKO Big Brother 3 LIVE


Video Seksi me celular

Filma Shqiptare
Gjeneral Gramafoni
Kapedani
Arixhiu
Beni Ecen Vete
Udha e Shkronjave
Tela Per Violine
Pallati 176 pjesa 1
Pallati 176 pjesa 2
14 Vjeē Dhender
Skenderbeu
Shtigje e Luftes
Flaka e Maleve
Martesa e Bariut
Ishte Koha Per Dashuri
Mahmutovit dhe Rexhepovit
Nentori i Dyte
1 Milion Euro
SOUTH PARK 1
SOUTH PARK 2
Uka I Bjeshkeve te Nemura
Historia e Uēk (KLA)
Mars i Mallkuar 1997
Site MiqEnverhoxha.blogspot.com
Tag This

facebook it tag on del.icio.us digg this furl it reddit this search technorati Save to YahooMyWeb
Salla e Lojrave


Latest High Score set by
R-FR
with 25634 on Rocket Mx
--------
The Top Players

1 - Gerone
Number Of Wins : 11

2 - R-FR
Number Of Wins : 6

3 - vlonjati
Number Of Wins : 6

4 - sistemet
Number Of Wins : 2

5 - vl_girl
Number Of Wins : 2

6 - era13
Number Of Wins : 1

7 - kledio
Number Of Wins : 1

8 - Kler
Number Of Wins : 1

9 - reli
Number Of Wins : 1

10 - oliinter
Number Of Wins : 1

Qeveria.eu :: Shiko temėn - Kleopatra e Egjiptit e fuqishme, por aspak e bukur

Qeveria.eu Indeksi i forumit

FAQ FAQKėrko KėrkoLista e Anėtarėve Lista e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve Grupet e Anėtarėve

 Profili Profili Identifikohu pėr tė parė mesazhet private Identifikohu pėr tė parė mesazhet private Identifikohu Identifikohu

Shiko temėn pasuese
Shiko temėn e mėparshme
Posto temė tė re Pėrgjigju temės Qeveria.eu Indeksi i forumit » Kulture
Autori Mesazh
reli
Site Admin
Site Admin


Anėtarėsuar: Mar 29, 2005
Mesazhe: 6086
Vendodhja: Itali

MesazhPostuar: Thu Feb 15, 2007 11:55 am Pėrgjigju me kuotė Back to top

Mark Antoni dhe Kleopatra, njė nga ēiftet mė romantike tė historisė, nuk ishin bukuritė e mėdha qė na ka ofruar Hollivudi, thonė akademikėt. Njė studim i njė monedhe tė argjendtė, dymijė-vjeēare, tregon se mbretėresha e Egjiptit, qė ėshtė sjellė nė ekranet e televizioneve nga Elisabet Tejlor, ka njė mjekėr me majė, buzė tė holla dhe hundė tė madhe. I dashuri i saj romak, i portretizuar nga Riēard Bėrton, ka pasur sy tė fryrė, qafė tė hollė dhe njė hundė tė shtrembėr.


Monedha e hershme ėshtė studiuar nga ekspertė tė Universitetit tė Njukastėllit. Kler Pikersgill, eksperte e kėtij universiteti tha: "Imazhi qė ne kemi pėr Kleopatrėn, ėshtė ai i njė mbretėreshe tė bukur, qė adhurohej nga politikanėt dhe gjeneralėt romakė.
Por, kėrkimet e fundit tregojnė se kjo nuk ėshtė e vėrtetė". E me tė vėrtetė, imazhi qė shihet nė monedhė, ėshtė shumė larg atij tė ofruar nga Elisabet Tejlor dhe Riēard Bėrton. Sipas ekspertėve, edhe shkrimtarėt romakė tregojnė se Kleopatra ka qenė inteligjente dhe karizmatike dhe se ka pasur njė zė joshės. Por, nuk pėrmendin asnjėherė bukurinė e saj. Imazhi i Kleopatrės si njė joshėse e bukur ėshtė njė imazh mė i vonė. Nė anėn tjetėr tė monedhės ėshtė e gdhendur koka e Mark Antonit, dhe nėn tė ėshtė shkruar: "Antoni Armenia devicta" (Pėr Antonin, Armenia ėshtė mundur".
Ndėrsa nėn kokėn e Kleopatrės, shkruhet: "Cleopatra Reginae regum filiorumque regum", qė do tė thotė "Pėr Kleopatrėn, mbretėreshėn e mbretėrve dhe e fėmijėve tė mbretėrve". Universiteti i Njukastėllit, shpreson se akoma mė shumė thesare tė harruara do tė dalin nė dritė sė shpejti. Monedha romake, qė ka bėrė tė mundur edhe kėtė zbulim tė fundit, ėshtė vendosur nė muzeun "Shefton" tė Universitetit tė Njukastėllit, nga dita e djeshme.Raporti pėrmbyll hetimin e Parlamentit Evropian mbi kėtė ēėshtje, por nuk jep rekomandime pėr tė ardhmen. Raporti sugjeron hetime tė pavarura nė nivelet lokale. Raporti nuk ka forcė tė ndikojė te ligjet, por mendohet se do ta bėjė mė tė vėshtirė pėrsėritjen e tė tilla incidenteve nė tė ardhmen

_________________
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat Dėrgo njė mesazh MSN Messenger
Blerina
Guest

MesazhPostuar: Thu Feb 15, 2007 12:33 pm Pėrgjigju me kuotė Back to top

reli shkruajti:
Mark Antoni dhe Kleopatra, njė nga ēiftet mė romantike tė historisė, nuk ishin bukuritė e mėdha qė na ka ofruar Hollivudi, thonė akademikėt. Njė studim i njė monedhe tė argjendtė, dymijė-vjeēare, tregon se mbretėresha e Egjiptit, qė ėshtė sjellė nė ekranet e televizioneve nga Elisabet Tejlor, ka njė mjekėr me majė, buzė tė holla dhe hundė tė madhe. I dashuri i saj romak, i portretizuar nga Riēard Bėrton, ka pasur sy tė fryrė, qafė tė hollė dhe njė hundė tė shtrembėr.


Monedha e hershme ėshtė studiuar nga ekspertė tė Universitetit tė Njukastėllit. Kler Pikersgill, eksperte e kėtij universiteti tha: "Imazhi qė ne kemi pėr Kleopatrėn, ėshtė ai i njė mbretėreshe tė bukur, qė adhurohej nga politikanėt dhe gjeneralėt romakė.
Por, kėrkimet e fundit tregojnė se kjo nuk ėshtė e vėrtetė". E me tė vėrtetė, imazhi qė shihet nė monedhė, ėshtė shumė larg atij tė ofruar nga Elisabet Tejlor dhe Riēard Bėrton. Sipas ekspertėve, edhe shkrimtarėt romakė tregojnė se Kleopatra ka qenė inteligjente dhe karizmatike dhe se ka pasur njė zė joshės. Por, nuk pėrmendin asnjėherė bukurinė e saj. Imazhi i Kleopatrės si njė joshėse e bukur ėshtė njė imazh mė i vonė. Nė anėn tjetėr tė monedhės ėshtė e gdhendur koka e Mark Antonit, dhe nėn tė ėshtė shkruar: "Antoni Armenia devicta" (Pėr Antonin, Armenia ėshtė mundur".
Ndėrsa nėn kokėn e Kleopatrės, shkruhet: "Cleopatra Reginae regum filiorumque regum", qė do tė thotė "Pėr Kleopatrėn, mbretėreshėn e mbretėrve dhe e fėmijėve tė mbretėrve". Universiteti i Njukastėllit, shpreson se akoma mė shumė thesare tė harruara do tė dalin nė dritė sė shpejti. Monedha romake, qė ka bėrė tė mundur edhe kėtė zbulim tė fundit, ėshtė vendosur nė muzeun "Shefton" tė Universitetit tė Njukastėllit, nga dita e djeshme.Raporti pėrmbyll hetimin e Parlamentit Evropian mbi kėtė ēėshtje, por nuk jep rekomandime pėr tė ardhmen. Raporti sugjeron hetime tė pavarura nė nivelet lokale. Raporti nuk ka forcė tė ndikojė te ligjet, por mendohet se do ta bėjė mė tė vėshtirė pėrsėritjen e tė tilla incidenteve nė tė ardhmenMua me pelqen shume Kleopatra. Nganjehere nuk eshte vetem bukuria ajo qe te ngrene piedistal. Do te ishte ideale te kombinohet me bukurine, por mbi te gjitha i vleresoj inteligjencen, autoritetin, sakrificen per vendin e saj dhe historine roze te jetes se saj.
lola8
Boss
Boss


Anėtarėsuar: Feb 14, 2007
Mesazhe: 1357

MesazhPostuar: Sat Feb 17, 2007 1:59 pm Pėrgjigju me kuotė Back to top

Mua me pelqen shume Kleopatra. Nganjehere nuk eshte vetem bukuria ajo qe te ngrene piedistal. Do te ishte ideale te kombinohet me bukurine, por mbi te gjitha i vleresoj inteligjencen, autoritetin, sakrificen per vendin e saj dhe historine roze te jetes se saj.[/quote]

po me behet shume qejfi per kete fakt te ri.ky fakt shume interesant nga kendveshtrimi im tregon se gjithmone zgjuarsia eshte vleresuar (e leme menjane pasurine e kleopatres :wink: )
mgjate eshte fakt i pamohueshem besoj se kleopatra dhe pse jo tmerresisht e bukur nuk ka qene bionde Very Happy
Shiko profilin e anėtarit Dėrgo mesazh privat
Blerina
Guest

MesazhPostuar: Sat Feb 17, 2007 2:26 pm Pėrgjigju me kuotė Back to top

lola8 shkruajti:
Mua me pelqen shume Kleopatra. Nganjehere nuk eshte vetem bukuria ajo qe te ngrene piedistal. Do te ishte ideale te kombinohet me bukurine, por mbi te gjitha i vleresoj inteligjencen, autoritetin, sakrificen per vendin e saj dhe historine roze te jetes se saj.


po me behet shume qejfi per kete fakt te ri.ky fakt shume interesant nga kendveshtrimi im tregon se gjithmone zgjuarsia eshte vleresuar (e leme menjane pasurine e kleopatres :wink: )
mgjate eshte fakt i pamohueshem besoj se kleopatra dhe pse jo tmerresisht e bukur nuk ka qene bionde Very Happy[/quote]

crendesi ka bjonde apo brune?
Blerina
Guest

MesazhPostuar: Sat Feb 17, 2007 2:47 pm Pėrgjigju me kuotė Back to top

lola8 shkruajti:
Mua me pelqen shume Kleopatra. Nganjehere nuk eshte vetem bukuria ajo qe te ngrene piedistal. Do te ishte ideale te kombinohet me bukurine, por mbi te gjitha i vleresoj inteligjencen, autoritetin, sakrificen per vendin e saj dhe historine roze te jetes se saj.


po me behet shume qejfi per kete fakt te ri.ky fakt shume interesant nga kendveshtrimi im tregon se gjithmone zgjuarsia eshte vleresuar (e leme menjane pasurine e kleopatres :wink: )
mgjate eshte fakt i pamohueshem besoj se kleopatra dhe pse jo tmerresisht e bukur nuk ka qene bionde Very Happy[/quote]

kam 1 ore qe ri dhe veshtroj kete macken
Blerina
Guest

MesazhPostuar: Sat Feb 17, 2007 2:51 pm Pėrgjigju me kuotė Back to top

Blerina shkruajti:
lola8 shkruajti:
Mua me pelqen shume Kleopatra. Nganjehere nuk eshte vetem bukuria ajo qe te ngrene piedistal. Do te ishte ideale te kombinohet me bukurine, por mbi te gjitha i vleresoj inteligjencen, autoritetin, sakrificen per vendin e saj dhe historine roze te jetes se saj.


po me behet shume qejfi per kete fakt te ri.ky fakt shume interesant nga kendveshtrimi im tregon se gjithmone zgjuarsia eshte vleresuar (e leme menjane pasurine e kleopatres :wink: )
mgjate eshte fakt i pamohueshem besoj se kleopatra dhe pse jo tmerresisht e bukur nuk ka qene bionde Very Happy


kam 1 ore qe ri dhe veshtroj kete macken[/quote]

nga e ke marre kete macken se do ta ve tek msn-ja?
Shfaq mesazhe nga:
Posto temė tė re Pėrgjigju temės

Shiko temėn pasuese
Shiko temėn e mėparshme
Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ju nuk mund tė modifikoni postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė fshini postimet tuaja nė kėtė forum
Ju nuk mund tė votoni nė votimet e kėtij forumi

Forums ©
HOME PAGE | FORUMI | DOWNLOADS | ACCOUNT | CHAT| VIDEO | KAMASUTRA | VAJZAT VIRTUALE | TEMAT | KERKO

Ky Site ėshtė copyleft, madje inkurajojmė kopjimin e shkrimeve dhe pėrhapjen tyre duke cituar burimin. Komentet janė pronė e autorėve pėrkatės
2005 by aUREL mUCAJ